yukarı
 
Güres Group
Yumurta sektörünün lideri


Güres Group, Yumurta Üretim Tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol Fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.000.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve yumurta tavuğu kafes ürünleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.

Kurulduğu günden bugüne, profesyonel örgütlenme ve kurumsallaşmaya önem vererek, marka ve teknoloji gücünü arttıran Güres Group, doğru hedefler ve stratejilerle büyüyerek, faaliyet alanlarına;

•        Damızlık Yumurta Üretim Tesisi
•        Kuluçka Tesisi
•        Yumurtacı Yarka Üretim Tesisi
•        Yumurta Üretim Tesisi
•        Bıldırcın Yumurtası Üretim Tesisi
•        Bıldırcın Kesimhanesi
•        Pastörize Sıvı Yumurta Fabrikası
•        Tavukçuluk Teknolojisi Fabrikası
•        Yem Fabrikası
•        Viyol Fabrikası
•        Mikrobiyoloji ve Gıda Laboratuvarları
•        Arıtma Tesisi
•        Organik Gübre Fabrikası
•        Tarım Ürünleri’ni eklemiştir.

Güres Group, güçlü markalarıyla büyüme stratejisi doğrultusunda, kendi teknoloji ve Ar-Ge gücüyle geliştirdiği kaliteli ürünlerini, yurt içi ve yurt dışındaki değerli müşteri ve tüketicilerine, etkin satış ve işbirliği faaliyetleri ile pazarlayarak, yerel ve global pazardaki konumunu her geçen gün daha da güçlendirmektedir.

Ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük entegre yumurta tesisine sahip olan Güres Group, sahip olduğu ulusal ve uluslar arası kalite belgeleriyle, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle, müşterilerine, tüketicilerine, halkına ve ülkesine hizmet etmeye devam etmektedir.

Yenilik ve atılımlar

Güres Group'un kuruluşundan beri, şirket yönetimi ve çalışanlarınca elde edilen bilimsel bilgi, AR-GE departmanı tarafından sistemleştirilerek, yumurta sektöründe, innovatif çalışmaların yapılmasına olanak sağlamıştır. 2000 yılında kurulan, Güres Teknoloji Ltd. Şti., kendi patentiyle ürettiği Tavuk Kafesi ve ekipmanlarıyla, uluslar arası bir başarı yakalamış ve standartları takip etmek yerine, standartları oluşturan bir marka haline gelmiştir.

 
İlkeler


Sınırsız müşteri ve tüketici mutluluğu sağlamak için, beklentileri fazlasıyla karşılamak, satış öncesi ve satış sonrasında ürünlerimize sahip çıkmak.

Yönetimimiz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve değerli müşterilerimizle yıllar içinde oluşturduğumuz marka kültürümüzü korumak ve yaşatmak.

Güvenilirliğimizi ve saygınlığımızı oluşturan, iş ahlakımızın temel ilkelerinden, dürüstlük ve şeffaflığımızı, ticari hayatımızın yapı taşları olarak korumak; işini kaliteli ve doğru şekilde yapmanın yanı sıra etik kurallara uygun davranmayı da faaliyetlerinin vazgeçilmez bir koşulu olarak kabul etmek.

Kurumumuz içinde, katılımcı, paylaşımcı, şeffaf, farklılığa ve yaratıcılığa değer veren bir yapının oluşturulmasını sağlamak; Kaliteli ürünlerin ancak kaliteli işgücüyle üretileceği gerçeğinden yola çıkarak, çalışanlarımızın beklenti ve önerilerini dikkate almak ve motivasyonlarını her zaman zirvede tutmak; Güvenli, sağlıklı, etik değerlerin yaşatıldığı, çalışanlarımızın gelişmelerine olanak tanıyan, işbirliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir iş ortamı sağlamak.

29 Ekim 1923'de Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran milletvekillerinden olan kurucumuz Sn. Ahmet Remzi Güres'ten aldığımız, ‘milletimize, vatanımıza ve devletimize hizmet etmek' mirasını topluma ve çevreye maksimum değer vererek yaşatmak. Bunun için toplumsal yaşamın her alanında hizmet verme geleneğini sürdürerek, kültüre ve sanata, eğitime, bilime ve spora verdiğimiz desteklerle, devraldığımız mirası bir sonraki kuşağa onurla devretmek.

Vizyon

Geliştirdiğimiz yüksek kaliteli ve en ekonomik ürünlerle, içerisinde bulunduğumuz pazarın ve müşterilerin ihtiyaçlarını tatmin edip, yaşam kalitesini artırmaya yönelik bir sosyal sorumluluk anlayışıyla, profesyonelce çalışan en güvenilir gıda şirketi olmak. 

Kalite bilinciyle, sağlıklı ve hijyenik koşullarda yumurta üretmek ve tüketicilerin "Sağlıklı ve Kaliteli" olarak güvenini kazandığı bir marka olmak.

Misyon

Ürettiğimiz ürünlerde her zaman kalite, müşteri memnuniyeti ve gıda güvenliğini ön planda tutarak; kalitemizi, mevcudiyetimizdeki tüm potansiyelleri maksimum seviyede kullanarak sürekli artırmak ve sektörümüzün gelişmesine katkı sağlamak. 

Uluslararası standartlarda kalite ve verimlilik anlayışı ile, Müşterilerimize ve çözüm ortaklarımıza yüksek kaliteli ve güvenilir ürünler sunmak; sağlıklı tüketim alışkanlığı yaratmada ve doğaya saygılı ürünler üretmede öncü bir kuruluş olmak.

Milenyum

Güres Group, tüm pazarlama stratejilerini ve marka konumlandırmasını, milenyumda sürdürülebilir büyümesini hız kesmeden devam ettirmek ve globalleşerek, uluslararası bir marka haline gelmek üzerine kurmuştur.