yukarı
 
Yatırımlar
 
GÜRES TEMİZ ENERJİ ÜRETİYOR

Güres Group İddialı hedeflerine bir yenisini daha ekledi.
Tüm dünyada giderek artan enerji gereksinimi, yeni arayışları gündeme getirirken; Türkiye’nin tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisine sahip olan Güres Group; tüketttiği enerjiyi, ülkemizin önemli enerji kaynaklarından güneş enerjisinden yararlanarak üretme yolunda yeni bir projeyi daha tamamladı.
 
8 Milyon Euro’luk Yatırımın İlk Etabı Tamamlandı
Türkiye’de 2000 KW’lık güneş paneli kurulumu yapan firmaların başında gelen Güres Group, uzun süren AR-GE çalışmaları sonucunda, yenilenebilir enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden Schmid Pekintaş Enerji ile işbirliği yaptı.

Toplamda 10.000 KW’lık enerji üretecek projenin ilk etabı olan 2.000 KW’lık bölümü faaliyete geçerek elektrik üretimine başlandı. Şirket, 8 Milyon Euro’ya mal olan, her biri 250 W’lık 8000 adet paneli tesislerinde bulunan 18.000 m2’lik alanı kapsayacak şekilde binaların üzerine çatı kurulumu montajı yöntemiyle tamamladı. 

Yenilenebilir ve Sınırsız Enerji Kaynağı
2000 KW’lık enerji üretimi ile ilk etapta enerji tüketiminin bir kısmını karşılayan Güres Group, enerjisinin tamamını güneş  enerjisi ile sağlayarak karbondioksitin çevreye salınımını büyük ölçüde indirgeyecek.
 
Üretilen temiz enerji sayesinde  her yıl ortalama 1600 ton CO2 salınımını engellemiş olacak ve 6500 ağacın hayatta kalmasını sağlayacaktır. Bu tesisin 1 senelik elektrik üretimi ile engellediği CO2 miktarı, motorlu bir aracın 8.960.000 km yol yapmasıyla ortaya çıkan zehirli gaza eşdeğerdir.
 
Bu sayede yeni nesillerin daha temiz bir dünyada yaşamasına ve Türkiye’nin temiz enerji üretimine katkıda bulunacaktır.

Dünyayı Geleceğe Taşıyan Temiz Enerji
Yenilenebilir, sürdürülebilir ve güvenli enerji çözümlerinin geliştirilmesinin hem ekonomik kalkınma hem de sosyal refah için gerekli olduğunu söyleyen Güres Group Yönetim Kurulu Başkanı M. Mustafa Güres:” Yenilenebilir enerji Türkiye’nin büyümesinin anahtarlarından biri. Çevrenin ve doğal kaynakların korunması konusunda önemli katkılar sağlıyor. İklim değişimlerine karşı dünyayı koruma ve kaynakların doğru kullanımı evrensel bir sorun. Bu açıdan bakıldığında yenilenebilir enerji kullanımı geleceğimizin teminatı, çocuklarımızın sağlıklı bir çevrede yaşayabilmeleri açısından çok önemli rol oynuyor. Dünyayı geleceğe taşıyacak temiz enerji kaynaklarının üretimi ve enerji tasarrufu konusunda Güres Group üstüne düşen sorumluluğu şimdiden alıyor.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Enerji Dönüşümüyle "Yeşil" Enerji
Yumurta sektöründe 50 yılı aşkın tecrübesiyle kalitenin öncü isimleri arasında yer alan Güres, ileri teknolojiyle güneş enerjisinden elektrik üreten ve 2000 KW ‘lık ilk etabı biten güneş enerjisi projesiyle ülkemizin enerji dönüşümüne “Yeşil” Enerjiyle katkı sağlıyor.
 
Güres, Yeni Kafes Yatırımlarıyla, Kapasitesini Arttırıyor.

Güres Group, çiftlik hayvanlarının refahına ilişkin yönetmeliğe uygun olacak şekilde, AR-GE Departmanı tarafından geliştirdiği, “T625 Dönüştürülebilir Kafesler”in üretimine devam ediyor. Yumurta üretiminde kullanılan tavuklara, doğalarına uygun bir yaşam alanı yaratan ve tavukların refahını gözeten kafesler, Güres Group
bünyesinde faaliyet gösteren Güres Tavukçuluk Teknolojisi Fabrikası’nda üretiliyor. Tüm yasal prosedürleri tamamlanmış olan kafeslerin tamamlanmasıyla birlikte, çiftliğin kapasitesinde önemli bir artış sağlayacak olan Group, sektörel deneyim ve profesyonelliğini, teknolojiye ve yeni projelere yaptığı yatırımlarla birleştirerek, istikrarlı gelişimine devam ediyor.