yukarı
 
Güres Gübre
Dünya Standartlarında Kaliteli Gübre


Güres Gübre Organik Tavuk Gübresi İşletme Tesisi, Güres Group tarafından, tavuklardan elde edilen gübrelerin fermente edilerek toz ya da peletli paketler halinde, tarım ve seracılık sektörlerinin ihtiyacını karşılamak amacıyla 1989 yılında kurulmuştur.

Kurulduğu günden bugüne, çiftçimizin ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz olarak karşılamak amacıyla, AR-GE ve innovasyon çalışmalarını hız kesmeden devam ettirmektedir. Çalışanları, tedarikçileri, distibitörleri ve bayileriyle uyum içinde çalışarak büyük bir başarı ivmesi kazanıp, ayda 300 ton pelet gübre üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Analizleri Güres Group Laboratuvarları tarafından gerçekleştirilen gübrelerin mikrobiyolojik açıdan uygunluğu tüm üretim boyunca denetlenmektedir. Paketlenen ürünler, Yumurta üretim tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasından, Pastörize Sıvı Yumurta Üretim Fabrikasına, yumurta sektörünün tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre markası olan Güres Group güvencesi altındadır.

ISO 9001 kalite belgesine sahip olan Güres Group’a bağlı olarak hizmet veren Güres Organik Tavuk Gübresi Üretim Tesisi, kalite sistem şartlarını yerine getirerek Avrupa Birliği Standartlarında hizmet vermektedir.TEKNİK ANALİZ
Toplam Azot % 2
N (Organik Azot) % 1
P (Fosfor) % 3
K (Potasyum) % 3
Organik Madde % 50
Mg (Magnezyum) % 0,22
Ca (Kalsiyum) % 0,199
Fe (Demir) % 0,65
Ph (1/5) % 6,2
Hümik Asit % 12