yukarı
 
Yarka
Güres Group, uzun yıllar süren genetik araştırmalar ve geniş kapsamlı saha çalışmaları sonucunda, çok sayıda iyi ve kaliteli yumurta veren, sakin, uysal karakterli, cinsiyeti tüylerinden ayırt edilebilen bir Beyaz Leghorn türü olan Bovans White cinsini üretmiştir.

Son derece olumlu genetik karakteristiklere sahip Bovans White, kendisine iyi koşullar temin edilirse verimli olabilir. Bunun için de, kaliteli yem, hijyenik kümes ve kusursuz bir yönetime ihtiyaç vardır. Güres Group, 43 yıllık birikimi ve geliştirdiği bilimsel metodlar ışığında, iklim, coğrafi özellikler ve diğer faktörleri baz alarak, civciv yetiştirme alanında, kendi yönetim programını geliştirmiştir. Güres Group Civciv Üretim Tesisleri, ISO 9001:2008 şartlarını sağlamış ve TÜV Rheinland Group tarafından sertifikalandırılmıştır.

Güres Group, tavukçuluğa başladığı ilk günden itibaren yarka yetiştiriciliği de yapmaktadır. Güres Group Yarka Üretim Tesisimizde, yılda 2.500.000 adet yarka üretimi gerçekleştirmektedir.

Uzman veteriner hekimlerimizin gözetiminde çıkım günü aşılanan civcivler, Yarka Üretim Tesislerimizde düzenli olarak sağlık kontrolleri ve aşıları yapılarak yetiştirilirler. 16 hafta boyunca en uygun koşullarda yetiştirilen yarkalar, etkili verime ulaşılabilmesi için, sağlıklı nakliye koşulları altında müşteriye ulaştırılmaktadır.

Güres Group Yarka Üretim Tesisleri; ISO 9001:2008 şartlarını sağlamış ve TÜV Rheinland Group tarafından sertifikalandırılmıştır.