yukarı
 
Yumurta
1963 yılında, kurucumuz Ahmet Remzi Güres'in, Saruhanlı'da kurduğu tavuk çiftliğine, 600 adet tavuk alarak başlattığı sofralık yumurta üretimi, bugün tam otomatik yumurta kafeslerinde gerçekleştirilmektedir.
Güres Group, 600.000 metrekarelik açık alan üzerine, 200.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 900.000.000 adet yumurta üretimi kapasitesiyle, ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük entegre yumurta üreticisidir.


Tesislerimizde, Güres Klasik Yumurta, Güres Klasik Süper Jumbo Yumurta, Çift Sarılı Yumurta, Selenyumlu Yumurta, Omega-3 Yumurta, Güres Parafin Kaplı Yumurta ve Güres Cage Free Yumurta üretimi yapılmaktadır.
Üretimimizin her aşamasında “insan sağlığını” ön planda tutar, “temiz ve hijyenik” koşullarda kaliteli üretim yaparız. Kümeslerimiz veteriner hekimlerimiz tarafından periyodik olarak kontrol edilir. 

 

Tavuklar, Güres Group Yem Fabrikalarında üretilen yemler ile beslenmekte, yumurtalar el değmeden toplanıp, tasnif edildikten sonra sağlık sertifikalı hijyenik ambalajları ile bekletilmeden üretim tesislerinden tüketiciye ulaştırılmaktadır.
Güres Group Yumurta Üretim Tesislerimiz, 
ISO 9001:2008 (Kalite Yönetim Sistemi) ve 
ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) şartlarını sağlamış ve TÜV Rheinland Group tarafından sertifikalandırılmıştır.