DUYURULAR

İhracatta Ege'nin Yıldızı Ödülü, Güres Group'un oldu


1963 yılından bugüne kadar yaptığı yatırımlarla gıda sektörünün öncü markalarından biri olmayı başaran Güres Group, 2021 yılı ocak-aralık döneminde yaptığı yumurta ihracatıyla, Ege’de ihracat şampiyonu oldu, Türkiye listesinde ise üst sıralara tırmandı.

Ege İhracatçılar Birlikleri çatısı altında faaliyet gösteren Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği üyesi firmalara, “İhracatın Yıldızları” ödülleri törenle dağıtıldı.

İhracatını yüzde 30 artıran Güres Group adına ödülü alan Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Güres, “Yüksek kalite standartlarımız, güvenilir marka bilinirliğimiz ve sürdürülebilir pazar gücümüz sayesinde hedeflerimize ulaşıyoruz. 2022 yılı için hedefimiz; çıtayı daha yukarı taşıyıp, ihracatımızı yüzde 50 artırmak” diye konuştu.
Yumurta ihracatının dışında; bıldırcın yumurtası, bıldırcın eti, pastörize sıvı yumurta, yumurta tozu ve yumurta viyolü çeşitleriyle Türk markasını dünyaya duyurmayı hedeflediklerini belirten Güres, “Dubai, Katar, Umman, Bahreyn, Kuveyt’in yanı sıra; Afganistan, Azerbaycan, İran ve Suriye’ye ihracatımız devam ediyor. İsrail, Suudi Arabistan’a da yeniden ihracat yapmayı planlıyoruz. Kosova, Arnavutluk gibi ülkelere de yakın zamanda ihracata başlayacağız” dedi.

ETİKETLER:

DİĞER DUYURULAR


Güres Group, yumurta tozu üretimine başladı

Güres Group, yeni yatırımı olan yumurta tozu üretim tesisini faaliyete geçirdi.

Devamı

World Food 2022'ye Güres Group damgası!

Güres Group, 1-4 Eylül 2022 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP'ta düzenlenen World Food’dan ödülle döndü.

Devamı

Ege Genç İş İnsanları Derneği, Güres Group'a konuk oldu

Yönetim Kurulu üyemiz Mustafa Güres ile birlikte Güres Viyol Fabrikası, Güres Enerji Tesisi, Tasnif ve Paketleme Birimlerinin gezildiği ziyarette

Devamı

4. Yumurta Zirvesi'nde Platin Sponsor Olarak Yer Aldık.

7-10 Kasım tarihlerinde Antalya’da “Yaşam için protein” teması ile gerçekleştirilen 4. Yumurta Zirvesi sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirdi.

Devamı


Copyright 1963 - 2023 © Güres Group