TR | EN

- GÜRES CİVCİV -Güres Group, uzun yıllar süren genetik araştırmalar ve geniş kapsamlı saha çalışmaları sonucunda spesifik kümes tipleri, iklim, yem, piyasa koşulları ve diğer faktörler bazında kendi yönetim programını geliştirmiştir ve çok sayıda kaliteli yumurta veren, sakin, uysal, cinsiyeti tüylerinden ayırt edilebilen “Beyaz Leghorn türü olan Bovans White’ı” ve ISA Brown üretmektedir.

Bovans White civcivi son teknoloji kuluçka makinelerinde, uzman veteriner hekimlerin gözetimi altında ve hijyenik şartlarda üretilmektedir. Güres Group kuluçka tesisi yıllık 14 milyon adet civciv üretim kapasitesine sahiptir. Damızlık hayvanlarından elde edilen yumurtalar 21 gün sonunda kuluçka süresini tamamlar ve uzman veteriner hekimlerin gözetiminde, çıkım günü otomatik lazerli gaga kesimi yapılıp, aynı makinede aşılanarak Yarka Üretim Tesisleri’nde düzenli olarak sağlık kontrolleri ve aşıları yapılarak yetiştirilirler. Civciv satışları, hijyene ve hayvan sağlığına uygun nakliye koşullarında müşterilere ulaştırılmaktadır.
Güres GroupYumurta Üretim Tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol Fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve yumurta tavuğu kafes ürünleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.