TR | EN

- DAMIZLIK -


Güres Group tarafından Hollanda , Fransa ve Almanya'dan getirilen usta yumurtacı Bovans White ve ISA Brown yumurtalık damızlık civcivleri, Güres Group damızlık tesislerinde özel olarak yetiştirilmektedir. Mevcut ırklar içinde en yüksek yumurta verimine sahip ırk olan Bovans White civcivleri, tamamen kapalı damızlık üretim kümeslerinde yetiştirilirler.
Yemleme, aydınlatma ve aşılama programlarına özen gösterilerek yetiştirilen Bovans White damızlık civcivlerinin uzman veteriner hekimlerimizin kontrolleri altında tüm sağlık kontrolleri ve aşıları yapılmaktadır.


Güres GroupYumurta Üretim Tesislerinden, Yem Fabrikasına, Viyol Fabrikasından, Kuluçka, Yarka ve Damızlık Üretim Tesislerine, Gübre Üretim Tesisinden, Kafes ve Ekipman Üretim Fabrikasına, ülkemizin tek çatı altına toplanmış, en büyük tam entegre yumurta üretim tesisidir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerine, 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştirmekte ve yumurta tavuğu kafes ürünleri ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışı pazarına hizmet etmektedir.