Güres Group

Faaliyet Alanları


Tarım


Güres Group bünyesinde %100 doğal gübre kullanılarak, yüksek verim ve kaliteyle mısır, buğday ve üzüm üretimi yapılmaktadır. Elde edilen tarım ürünleri, tesisin yem ihtiyacını karşılamak adına, 1985 yılındandan bu yana Güres Yem Fabrikası’nda işlenerek toz yem haline getirilmektedir. Güres Yem Fabrikası'nda üretilen toz yem, kapalı entegrasyon gereği sadece Güres Group bünyesinde kullanılmaktadır.

Enerji


2017 yılında faaliyete geçirilen ve o günden bu yana dünyanın sayılı çevreci tesislerinden olan Güres Enerji, tavuk gübresini elektrik enerjisine dönüştürüyor. Daha iyi bir dünya ve daha iyi bir gelecek için hayata geçirilen tesis, tamamen yerli üretim ve Güres'in Ar-Ge mühendislerinin imzasını taşıyor.

Güres Teknoloji'nin patentli inovatif ürünü 'Yeni Nesil Yatay Tip Gübre Kurutucu' ile kümeslerden bantlar aracılığıyla aktarılan gübre, 24 saat içinde kurutuluyor. Kurutulmuş gübre, Güres Enerji elektrik tesisinde yakılarak gübreden elektrik üretiliyor. 365 gün 24 saat faaliyet gösteren tesis, 15 bin metrekare alan üzerine kurulu ve saatte 2.3 megavat elektrik enerjisi üretiyor. Şirket politikası gereği her geçen gün temiz enerji yatırımlarını büyüten Güres Enerji, GES projeleri ile yaklaşık 5 megavatlık enerji üretiyor.

Teknoloji


1963 yılında temelleri atılan Güres Group’un, kuruluşundan beri, şirket yönetimi ve çalışanlarının tecrübe ve birikimleri sonucunda elde edilen bilimsel bilgi, AR-GE departmanı tarafından sistemleştirilerek, yumurta sektöründe, inovatif çalışmaların yapılmasına olanak sağlamıştır.2002 yılında kurulan, Güres Tavukçuluk Teknolojisi, kendi patentiyle ürettiği, tam otomatik sulama ve yemleme; tam otomatik yumurta üretimi tam otomatik iklimlendirme ve tam otomatik gübre toplama sistemlerine sahip Tavuk Kafesi ve ekipmanlarıyla, uluslararası bir başarı yakalamış ve standartları takip etmek yerine, standartları oluşturan bir marka haline gelmiştir.

Fabrikamızın bünyesindeki Ar-Ge Birimleri ve Mühendislerimiz tarafından, Yumurtacı Tavukların en mükemmel koşullarda yetiştirilmesi için sürekli olarak yapılan araştırmalar sonucunda, ürün yelpazemiz her geçen gün artırmaktadır.

Güres Tavukçuluk Teknolojisi fabrikamızda tam otomatik Yumurta Tavuğu Kafesi, Civciv Büyütme Kafesi ve yeni ürünümüz olan Broiler Kafesi üretilmektedir. Ayrıca, Avrupa normlarına göre Zenginleştrilmiş Yumurta Tavuğu Kafesi üretimi de gerçekleştirilmektedir. Satışını yaptığımız tüm kafeslerin montajı, servisi ve satış sonrası bakımları, ülkemizde ve dünyada, profesyonel Teknik Departmanımız tarafından yapılmaktadır.

Gıda


1963 yılında, kurucumuz Ahmet Remzi Güres’in, Saruhanlı’da kurduğu tavuk çiftliğine, 600 tavuk alarak başlattığı sofralık yumurta üretimi bugün tam otomatik yumurta kafeslerinde gerçekleştirilmektedir. Güres Group, 700.000 metrekarelik açık alan üzerinde 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretim kapasitesiyle ülkemizin tek çatı altında toplanmış, en büyük ve tam entegre yumurta üreticisidir.

Yumurta Üretim Tesislerimizde;

 • 30’lu small-medium-large, 15’li medium-large, 10’lu large ve medium Klasik Yumurta
 • 30’lu ve 10’lu XL Güres Klasik Süper Jumbo Yumurta,
 • 10’lu Güres Selenyumlu Yumurta,
 • 10’lu Güres Omega 3lü Yumurta,
 • 10’lu Güres Cage Free Yumurta,
 • 10’lu Güres Çift Sarılı Yumurta üretimi yapmaktadır.

Pastörize Üretim Tesislerimizde;

 • Pastörize Sıvı Bütün Yumurta
 • Pastörize Sıvı Yumurta Sarısı
 • Pastörize Sıvı Yumurta Beyazı üretimi yapılmaktadır.

Yumurta Tozu Üretim Tesislerimizde;

 • Yumurta Tozu Akı üretimi yapılmaktadır.

Bıldırcın Eti ve Bıldırcın Yumurtası Üretim Tesislerimizde;

 • 12'li Güres Bıldırcın Yumurtası
 • 1 Paket 10'lu Bıldırcın Eti
 • 2 Paket 10'lu Bıldırcın Eti
 • 4 Paket 10'lu Bıldırcın Eti üretimi yapılmaktadır.

Üretimin her aşamasında 'insan sağlığını' ön planda tutulupp, 'temiz ve hijyenik' koşullarda kaliteli üretim yapılmaktadır. Kümesler, veteriner hekimler tarafından periyodik olarak kontrol edilmektedir.

Tavuklar, Güres Group Yem Fabrikası’nda üretilen yemler ile beslenmekte, yumurtalar el değmeden toplanıp, tasnif edildikten sonra sağlık sertifikalı hijyenik ambalajları ile bekletilmeden soğuk zincirde üretim tesislerimizden tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Güres Group Yumurta Üretim Tesislerimiz, ISO 9001:2008 (Kalite Yönetim Sistemi) şartlarını sağlamış TÜV Rheinland Group tarafından sertifikalandırılmıştır. Yumurta üretim ve paketleme tesislerimizde ISO 22000:2005 VE fssc 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) standardı ve Haccp (hijyen) kuralları uygulanarak üretim yapılmaktadır. Aynı zamanda HELAL sertifikasına sahiptir.

DİĞER SAYFALARCopyright 1963 - 2023 © Güres Group