Güres Group

Hakkımızda


1963’den bu yana gıda sektörünün en önemli isimleri arasında yer alan, oluşturduğu standartlar ve kurum kültürü ile sektöründeki birçok şirkete örnek teşkil eden Güres Group; bugün yalnızca yumurta sektörünün değil, faaliyet alanına giren birçok farklı sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. 700.000 metrekarelik açık alan üzerine kurulu 250.000 metrekarelik kapalı alanda, yıllık 1.500.000.000 adet yumurta üretimi gerçekleştiren Güres Group; bu yönüyle Türkiye’nin tek çatı altına toplanmış en büyük ve tam entegre yumurta üretim tesisi olmayı sürdürüyor. Gıda sektöründeki faaliyetlerine tarım ve teknoloji sektörü faaliyetlerini de ekleyen öncü şirketin, bugün birden fazla sektörde toplam 10 markası bulunuyor.

Güres Group markaları

Güres Yumurta, tam otomatik kafeslerde, Güres Group’un kendi yetiştirdiği tavuklardan elde edilen ve el değmeden paketlenen yumurtaları; Klasik Jumbo, Süper Jumbo, Çift Sarılı, Doğal Selenyumlu, Omega 3’lü, Cage Free ve Kahverengi olmak üzere 7 farklı ürün çeşidi halinde tüketici ile buluşuyor. Güres Pastorize Yumurta’ya ait Pastörize Sıvı Yumurta Tesisi'nde her gün tonlarca pastorize sıvı yumurta sarısı, pastorize sıvı yumurta beyazı ve pastorize sıvı bütün yumurta üretilerek gıda sektörünün pastorize yumurta ihtiyacı gideriliyor.

Türkiye’nin en büyük tam entegre yumurta üretim tesisine sahip olan Güres Group, yeni yatırımı Yumurta Tozu Üretim Tesisi ile hem bu ürünün ithalatını azaltmayı, hem de yumurtaya katma değer kazandırarak dünya pazarına sunmayı hedefliyor. 

Bıldırcın yumurtası üretimini kaliteli ve sağlıklı koşullarla birleştiren ve bugün Türkiye'nin en büyük bıldırcın yumurtası üreticisi konumunda bulunan Güres Group, Güres Bıldırcın markası aracılığıyla sofraları bıldırcın yumurtasının sağlıklı lezzeti ile buluşturuyor. Güres Bıldırcın Eti Üretim Tesisi, hijyen ve sağlık koşullarının yanı sıra, sahip olduğu otomasyon sistemi ve kullandığı teknoloji ile de Avrupa standartlarında üretim yaparak sektöre öncülük yapıyor.

Güres Civciv markasına ait, tamamen kapalı Güres Damızlık Tesisleri’nde üretilen; iyi kaliteli yumurta vermesi, sakinliği ve uysal karakteri ile bilinen Bovans White ırkı civcivler, tüm sağlık kontrolleri ve aşıları yapılarak yetiştiriliyor ve yarka olmaya hazır hale getiriliyor. Güres Yarka Tesisleri’nde uzman veteriner hekimlerin gözetiminde çıkım günü aşılanan civcivler, en etkili verime ulaşabilmeleri için 16 hafta boyunca en uygun koşullarda, sağlık kontrolleri ve aşıları yapılarak yetiştiriliyor.

Güres Viyol Fabrikası'nda 11 ayrı boyutta pembe, naturel ve mor olmak üzere 3 ayrı renkte viyol üretimi yapılıyor. Üretimde tamamen geri dönüşümlü kağıt ve karton atıkları kullanılıyor. Güres Yem markasına ait laboratuvarlarda kontrolü yapılan yem hammaddeleri, bilgisayar kontrollü Güres Yem Fabrikası’nda işlenerek toz yem haline getiriliyor. Güres tavuk ve civciv çiftliklerinde, yalnızca Güres’in kendi fabrikasında üretilen yemlerden yararlanılıyor.

Güres tavuklarından elde edilen organik gübreler, Güres Gübre İşleme Tesisleri’nde işlenip toz ya da paket halinde piyasaya sunuluyor. Toprağa hızlı karışan, çabuk etki eden, sağlıklı bitki ve güçlü kök yapısı oluşturan Güres Gübre ürünleri, tarım ve seracılık sektörü ihtiyaçlarını en etkin şekilde karşılamayı sürdürüyor.

Sürdürülebilir üretim anlayışıyla hareket eden Güres Group, Güres Enerji adıyla hizmete aldığı biyokütle enerji tesisiyle tavuk gübresini bir atık olarak düşünmüyor, gübreyi enerjiye dönüştürüyor...

Teknolojide öncü

Güres Tarım, doğal gübre kullanılarak yüksek verim ve kalitede buğday, mısır ve üzüm üretimi ile tarımcılık sektörüne katkı sağlıyor.
Kendi patentiyle ürettiği tam otomatik sulama ve yemleme, tam otomatik yumurta toplama, tam otomatik iklimlendirme ve tam otomatik gübre toplam sistemlerine sahip tavuk kafesi ve ekipmanlarıyla, uluslararası düzeyde standart oluşturan bir marka olan Güres Teknoloji, Ar-Ge birimleri tarafından yapılan araştırmalar ile ürün sayısını her geçen gün artırıyor. Yurt içi ve yurt dışındaki değerli müşterilerine etkin satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri sunarak yerel ve global pazardaki konumunu her geçen gün daha da güçlendiriyor.

İnsana ve doğaya önem veren şirket

Faaliyetlerini insana ve çevreye duyarlı olarak gerçekleştirmeye büyük önem gösteren Güres Group, gelecek kuşaklara yaşanabilir ve temiz bir çevre bırakma ideali ile Güres Group Çevre Yönetim Sistemi’ni uyguluyor. Periyodik olarak gözden geçirilen ve değişen koşullarda yenilenen sistem sayesinde çevre performansını daima artırmak için çalışıyor.

Faaliyet ve üretimlerini tamamen çevre mevzuatına ve uluslararası kabul görmüş çevre yönetim sistemine göre gerçekleştiren grup şirketi, çevreye verdiği önemin bir göstergesi olarak, 2014 senesinden bu yana temiz enerji üretiyor. Yaptığı büyük yatırımla tükettiği enerjiyi, ülkemizin önemli enerji kaynaklarından güneş enerjisinden yararlanarak üretme yoluna giren Güres Group, enerjisinin tamamını güneş enerjisi ile sağlayarak karbondioksidin çevreye salınımını büyük ölçüde indirgemeyi hedefliyor.

Sanat, spor ve eğitim alanlarında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk atılımları ile ülkemizdeki yetenekleri destekleyen ve Türkiye'nin gelişimine katkıda bulunan köklü kuruluş, iş güvenliği politikalarına ve kurum içi eğitime gösterdiği önem ile de çalışanlarına duyduğu saygıyı kanıtlamayı sürdürüyor. Kaliteli ürünlerin ancak kaliteli iş gücüyle oluşturulabileceğinin bilincinde olarak, çalışanlarının beklenti ve önerilerini her zaman dikkate almaya ve motivasyonlarını her zaman zirvede tutmaya gayret gösteriyor.

Kurucumuzun izinden

Güres Group, iş ahlakının temelini oluşturan dürüstlük ve şeffaflığa büyük önem gösteriyor ve tüm faaliyetlerinde bu iki kavramı yapı taşı almak suretiyle hareket ediyor. 29 Ekim 1923'de Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran milletvekillerinden olan Sayın Ahmet Remzi Güres'ten aldığı 'millete, vatana ve devlete hizmet etmek' mirasını topluma ve çevreye maksimum değer vererek yaşatmak ideali ile çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Misyon

Yenilikçi, çalışanların ve paydaşların ihtiyaçlarına duyarlı, toplumsal, çevreye saygılı, kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle ürettiği sürdürülebilir yüksek kalitede ekonomik ürün ve sistemlerle sektöründeki ihtiyacı karşılamaktır.

Vizyon

Kaliteli ve sağlıklı ürünler ile dünya tavukçuluk sektöründe; güvenilir, sürekli gelişen, ürün ve hizmetine değer katan lider bir kuruluş olmaktır.

DİĞER SAYFALAR



Copyright 1963 - 2023 © Güres Group